Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.   Jak to działa?

pa 25, 2017

Bezglutenowe pielęgnacja – moda czy konieczność?


O glutenie słyszał chyba każdy. W ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się zdrowemu odżywianiu – zwracamy uwagę na to, co kupujemy, jak przygotowujemy posiłki, staramy się także zwracać szczególną uwagę na składniki produktów m.in. gluten. Niektórzy specjaliści wskazują, że ma on negatywny wpływ na ludzki organizm – może wpływać na niedobór substancji odżywczych, źle oddziaływać na jelita i skutkować pogorszeniem stanu naszej skóry.

 

Kategoria: BLOG
Napisał: blogapis

Czy naprawdę dieta bezglutenowa jest rozwiązaniem wszystkich problemów ze zdrowiem? Czy wykluczając z menu posiłki zawierające gluten pozbędziemy się uciążliwych dolegliwości? Niestety zmiany w jadłospisie mogą nie wystarczyć, ponieważ wchłaniany jest również przez skórę. Osoby borykające się z alergią pokarmową lub nietolerancją powinny wyposażyć swoją kosmetyczkę w bezglutenowe produkty do pielęgnacji oraz makijażu.

 

Piękno bez glutenu

Choć kupowanie kosmetyków oznaczonych jako „gluten free” może wydawać się niektórym przesadą, to dla osób z nietolerancją, taki asortyment okaże się bardzo pomocny.

Szminki, pudry, odżywki, kremy do rąk itd. – obecnie w większości przyborów toaletowych wykorzystywane są ekstrakty zawierające białka zbóż. Na szczęście coraz więcej firmy zauważa potrzebę rozszerzenia swojej oferty o produkty pozbawione glutenu. Zazwyczaj przy ich wytwarzaniu nie dodaje się także konserwantów, sztucznych barwników, silikonów i parabenów. W zamian w składzie pojawiają się naturalne składniki. Amarantus, siemię lniane, jagody goji czy akai to nie tylko superfoods, ich właściwości pomogą też w dbaniu o zdrowie od zewnątrz.

Zbilansowane odżywianie, aktywność fizyczna oraz właściwa pielęgnacja to trzy podstawowe zasady, których przestrzeganie pozwoli zadbać o dobry wygląd oraz lepsze samopoczucie. W czasie wizyty w drogerii warto sięgać po oznakowane produkty – bez chemicznych dodatków, które mają naturalny skład. Taki asortyment można znaleźć m.in. w ofercie marki APIS, która niedawno zaprezentowała pełną gamę kosmetyków bezglutenowych AMARANTUS CARE przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Brak szkodliwych substancji, ponad 90% ekstraktu pochodzenia naturalnego i piękny zapach! Warto przetestować